Kamerai otrā pusē ar fotogrāfi Petru Kleisu
Mēs, CHANGE Lingerie, pieņemam visas sievietes tieši tādas, kādas viņas ir. Tāpēc, kopš uzņēmuma pirmsākumiem 30 gadus atpakaļ, esam izstrādājuši 88 dažādus krūštura izmērus, lai nodrošinātu, ka piedāvājam ideālu piegulšanu visām sievietēm visos viņu dzīves posmos neatkarīgi no izmēra un ķermeņa formas. Apakšveļas nozarē mums ir atbildība, un mēs vēlētos to aizsargāt, ne tikai iekļaujoties mūsu preču klāstā, bet arī to ražošanā. Ar mūsu SS24 kolekciju mēs esam gatavi pacelt šo uzdevumu jaunā līmenī, jo sadarbībā ar fotogrāfi Petru Kleisu esam radījuši jaunu Visumu, kas godina sievietes, sievietes ķermeni un visu, ko sievietes var darīt.
Visas savas karjeras laikā Petra ir specializējusies cilvēku fotografēšanā un ar savu iekļaujošo un patieso pieeju ir palīdzējusi virzīt skaistuma ideālus, kas kļuvuši mazāk mākslīgi uzlaboti un īstāki. Iegūstiet ieskatu mūsu un Petras ceļojumā tālāk sniegtajā intervijā.
Kāpēc izvēlējāties kļūt par fotogrāfi?
Tas bija kaut kādā veidā, tikai tāpēc, ka daudzi mani draugi bija sākuši lasīt un es sāku dāņu valodas studijas. Pēc trim mēnešiem tas sāka kļūt pārāk sarežģīti, un es neko nedarīju, un tad es nodomāju; tas nedarbosies. Man vienmēr ir bijis viegli nākt klajā ar idejām, būt radošai un vienmēr domāt, ka zīmēt, līmēt un gleznot ir ļoti jautri, tāpēc, kad brālēns man teica, ka viņam pazīstamam fotogrāfam ir vajadzīgs students, es nodomāju; Tas varētu būt mazliet par grūtu, bet ļaujiet man mēģināt. Es tiešām neko nezināju, kad sāku, un, lai gan man bija tikai 24 gadi, es jutos jau tam mazliet par vecu.
Tomēr šodien es domāju, ka tā bija tikai priekšrocība, jo, kad tu sāc vēlāk, tu vienkārši zini vairāk, tev ir vairāk pieredzes un līdz ar to tu arī skaties uz cilvēkiem savādāk, līdz ar to arī fotografē savādāk.
Kāpēc nolēmāt specializēties cilvēku un portretufotografēšanā?
Mani skolotāji fotografēja daudz "nedzīvu lietu", piemēram, automašīnas, un es drīz vien atklāju, ka tas ir diezgan tehniski sarežģīti un prasa daudz aprīkojuma. Katru reizi, kad mums bija jāiet fotografēt, mums vienmēr bija jāvazā līdzi miljons lampu, un, manuprāt, tas bija TIK apgrūtinoši — protams, vienmēr es biju tā, kurai jānes šīs lietas, tāpēc varbūt tas bija saistīts ar to…
Katrā ziņā diezgan ātri uzzināju, ka cilvēkus fotografēt ir vienkāršāk, jo tas viss aprīkojums nemaz nebija vajadzīgs, un cilvēkus varēja daudz vieglāk pārvietot, un tu saņem palīdzību arī no tiem, kurus fotografē. Jebkurā gadījumā, manuprāt, tas bija daudz jautrāk, un mani vienmēr ir fascinējuši cilvēki, kuriem bija kas atšķirīgs un kuri izskatījās īpaši. Tāpēc es domāju, ka tas bija gluži dabiski, ka man bija jāiet šis ceļš.
Kas jūs pamudināja uzņemties CHANGE Lingerie SS24kolekcijas foto sesiju?
Es vienmēr esmu skatījies uz CHANGE un domāju, ka viņiem ir liels potenciāls, bet es nojautu, ka tas netiek realizēts. Kā apakšveļas zīmols viņiem ir liela atbildība, ko es nejutu, ka viņi to attaisno. Likās, ka viņi nevirzās uz priekšu, bet vienmēr izmantoja viena veida modeles un fotografēja tādus attēlus, kas bija modē pirms 10 gadiem. Tāpēc es vienmēr esmu domājusi, ka patiešām vēlētos fotografēt CHANGE, jo es jutu, ka varu kaut ko mainīt. Viņiem ir milzīgs izmēru diapazons, un tāpēc jūs varat iegūt diezgan daudzveidīgas fotogrāfijas, jo bieži vien izmēri padara to neiespējamu.
Vēl viens stimuls bija tas, ka man ļoti patīk fotografēt sievietes un īpaši sievietes apakšveļā, jo, manuprāt, sievietes ķermenis ir patiešām skaists – un tie ir visdažādākie sieviešu ķermeņi neatkarīgi no tā, kā viņi izskatās.
Vai pirms CHANGE SS24 kolekcijas fotografēšanas jūszinājāt, ka vēlaties iet kādu konkrētu virzienu?
Patiesībā es vienmēr fotografēju vienādi, jo vēlos, lai tas, ko daru, ir 1:1 ar realitāti. Kad man vajadzēja fotografēt CHANGE SS24 kolekciju, man bija ļoti svarīgi neizmantot bilžu uzlabošanu. Man arī bija svarīgi neizmainīt ķermeņus, padarot tos lielākus vai mazākus. Par laimi, ar CHANGE bijām vienisprātis. Taču ļoti reti no bilžu retušēšanas var pilnībā izvairīties, jo retušēšana ir arī tad, ja noņem matiņu, kas modelei neatbilstošā veidā lido pāri sejai, vai arī noņemot lielu pūtīti pieres vidū. Es domāju, ka šāda veida retušēšana patiesībā ir diezgan nevainīga, jo modele parasti tā neizskatās, un tas nav kaut kas, kas veicina attēla veidošanos.
Ilgtermiņā ļoti gribētos nemaz neretušēt, bet kā minimums vienmēr bildē koriģēju ādas toni. Parasti cilvēki izskatās nedaudz sarkanīgi, pat ja viņi patiesībā tā neizskatās, un tad es domāju, ka attēls kļūst reālistiskāks, ja es to retušēju - tāpēc es joprojām manipulēju ar attēlu. Tomēr man tas ir beigās, kur tas nav kaut kas tāds, kas
kādam rada sliktu pašvērtējumu vai kur mēs deformējam realitāti. Tas vairs nav likumīgi, ja mēs, kā tas tika darīts agrāk, kad es sāku strādāt par fotogrāfu, piemēram, pagarinām kājas vai samazinām vidukli - citiem vārdiem sakot, mainām realitāti.
Fotogrāfijas no CHANGE SS24 foto sesijas ir nedaudz retušētas, es to saucu par nevainīgu nobeigumu. Proti, ja pār seju ir pārlidojis matiņš, esmu to retušēju, bet ķermeņi vai realitāte nekādi nav mainīta.
Kā jūs vēlaties, lai sievietes justos, redzot attēlus no SS24?
Es vēlos, lai viņas justu, ka savā apakšveļā var izskatīties tikpat jauki kā modeles. Es jūtu, ka esam izdarījuši vērtību, neko neslēpjot, jo jums tas tiešām nav nepieciešams. Es strādāju ar dažām no skaistākajām sievietēm pasaulē, un, ja pat viņas nav "pietiekami labas", lai arī ir, kā tas liek justies mums pārējām. Ir 2024.gads un es nezinu, ko mēs cenšamies apmānīt, liekot retušēt visu iespējamo. Mūsu ķermenim ir
jāļauj izskatīties tā kā tas izskatās. Tāpēc es ceru, ka attēli ir vairāk salīdzināmi ar realitāti, un es vēlētos, lai tie nākotnē kļūtu vēl
salīdzināmāki un fotogrāfijās būtu vēl lielāka ķermeņa daudzveidība.
Vai jūs domājat, ka modes industrija ir uz pareizā ceļa, lai kļūtu iekļaujošāka?
Daudz kas noteikti ir noticis, un daudzējādā ziņā tā iet pareizajā virzienā. Tomēr es vienmēr domāju, ka modes industrija nedaudz svaidās šurpu turpu, bet ceru, ka esam pietiekami gudri, lai noturētos. Ir acīmredzami samazinājies plus izmēra modeļu skaits uz mēles, tāpēc vienā vai otrā veidā tas arī parāda kritumu. Es domāju, ka likumdošana šajā jomā varētu daudz darīt. Ja izlemjat, ka mazā izmēra modelēm ir jābūt vairāk, tad mums automātiski būs jāizmanto arī lielāki modeļi. Sievietes pastāvīgi tiek mērītas pēc izskata, nevis pēc tā, ko viņas var darīt un ko viņas var sniegt, vīriešiem ir vairāk iespēju. Es domāju, ka, ja mēs sākam vairāk koncentrēties uz pašu cilvēku, nevis uz viņu seksuālo pievilcību, tad tas ir solis pareizajā virzienā.
Vēl viens stimuls bija tas, ka man ļoti patīk fotografēt sievietes un īpaši sievietes apakšveļā, jo, manuprāt, sievietes ķermenis ir patiešām skaists – un tie ir visdažādākie sieviešu ķermeņi neatkarīgi no tā, kā viņi izskatās.
- Petra Kleisa